Η οικογένεια του Θεσπρωτού τίμησε τον 48χρονο παράγοντα που δολοφονήθηκε-Ήττα με 2-1 από την Αμβρακία Κωστακιών

Την ήττα με σκορ 2-1 από την Αμβρακία Κωστακιών γνώρισε ο Θεσπρωτός σε ένα παιχνίδι που το αγωνιστικό κομμάτι πέρασε σε δεύτερη μοίρα καθώς ήταν το πρώτο εντός παιχνίδι μετά τον άδοξο και πρόωρο χαμό του 48χρονου παράγοντα της ομάδας που δολοφονήθηκε πριν από δύο εβδομάδες.

Οι ποδοσφαιριστές φορούσαν μαύρα περιβραχιόνια, ενώ πριν από την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή προς τιμήν του αδικοχαμένου παράγοντα.

Ο Θεσπρωτός ήταν αδιάφορος βαθμολογικά, η Αρτινή ομάδα στην κυριολεξία “καιγόταν” για τους τρεις βαθμούς και το κίνητρο μέτρησε περισσότερο.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Παππά ο οποίος σκόραρε δύο φορές στο 1ο ημίχρονο (34ο και 43ο λεπτό), η Αμβρακία πήρε το πολύτιμο τρίποντο και παραμένει ολοζώντανη στην μάχη της παραμονής στην κατηγορία.

Ο Θεσπρωτός ανέβασε την απόδοσή του στην επανάληψη αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Μέμμο στο 85ο λεπτό σε 2-1.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Σταύρου): Μπότσαρης, Ηλίας, Κωστάκης, Νόνης, Μυρσινιάς, Πέντσας (69′ Ντόκος), Σουκιάς, Γιάκος (69′ Μπλέτσας), Πολυχρονιάδης, Μπίκας, Βιτώρος (79′ Μέμος)

ΑΜΒΡΑΚΙΑ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ (Μπαλάφας) : Βαρέλης, Τάσσος, Παπανίκου, Λύτος, Μπεζεβέγκης, Βερλέκης, Παππάς, Ασπροποταμίτης (71′ Κωστακιώτης), Σιδηρόπουλος (65′ Θεμελής), Νταλάκας, Μπαλαδήμας