“Σίφουνας” το Σούλι Παραμυθιάς “διέλυσε” με 5-0 εκτός έδρας τα Γρεβενά στην πρεμιέρα της Γ’Εθνικής

Δεν μπορούσε να φανταστεί ιδανικότερη πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής το Σούλι Παραμυθιάς.

Οι “πράσινοι” του Λευτέρη Βέρμπη διέλυσαν με 5-0 τα Αεράτα Γρεβενών εκτός έδρας και έδειξαν πως ήρθαν στην κατηγορία για να μείνουν.

Το Σούλι με το… καλησπέρα κατάφερε να αιφνιδιάσει και να πάρει κεφάλι στο σκορ με αυτογκόλ αμυντικού των Γρεβενών στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα μπροστά από τον επερχόμενο Παρχαρίδη στο 2ο λεπτό.

Η ομάδα του Λευτέρη Βέρμπη μπήκε με το πόδι στο γκάζι και με σκόρερ τον Παρχαρίδη στο 10ο λεπτό ζευγάρωσε τα τέρματα της βάζοντας τις βάσεις για μια τεράστια νίκη.

Οι Παραμυθιώτες δεν έδειξαν οίκτο στους αντιπάλους και πέτυχαν και τρίτο γκολ με τον…. συνήθη ύποπτο Παρχαρίδη να είναι σε μεγάλα κέφια και να σκοράρει κατά ριπάς κάνοντας το 3-0 στο 20ό λεπτό.

Ο Τσουμάνης στο 31ο λεπτό, ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-0 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις του αγώνα, έβαλε το κερασάκι στην τούρτα διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.

ΣΟΥΛΙ: Ελευθεριάδης, Μαρμούτας, Μουσκάι, Διαμάντης, Μαλλάτος, Κύργιος, Γιωργάκης, Τσουμάνης, Μπουκουβάλας, Ντόκος, Παρχαρίδης.