Τεράστιο διπλό παραμονής για το Σούλι, 2-1 τον Μακεδονικό στα Σιάτιστα-“Λυτρωτής” ο Νούγιας στις καθυστερήσεις

Share Button

“Αλωσε” τα Σιάτιστα το Σούλι Παραμυθιάς κερδίζοντας με 2-1 τον τοπικό Μακεδονικό σε ένα παιχνίδι με δραματικό και χιτσκοκικό φινάλε και πλέον ισοβαθμεί με τον Θεσπρωτό στην 6η θέση έχοντας μαξιλαράκι έξι (6) βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, το δεύτερο ημίχρονο επιφύλαξε πολλές συγκινήσεις και το φινάλε έσπασε καρδιές.

Οι “πράσινοι” προηγήθηκαν με τον Νούγια στο 53ο λεπτό και έδειχναν να κρατάνε σφιχτά το πολύτιμο τρίποντο αλλά ο Τσακνάκης στο 88ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα για τον Μακεδονικό που έπαιζε ένα από τα τελευταία του χαρτιά για την παραμονή.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πρώτο- και τελευταίο όπως αποδείχθηκε- λόγο στον αγώνα. Ο Νούγιας στις καθυστερήσεις “λύτρωσε” το Σούλι χαρίζοντας μια πολύ μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

ΦΩΤΟ: ΑΡΧΕΙΟ