Το γκολ του Μπίκα δεν αποδείχθηκε αρκετό-Με… άδεια χέρια έφυγε από την Πτολεμαϊδα ο Θεσπρωτός, νέα ήττα 2-1 από τον Μακεδονικό Φούφα

Ο Θεσπρωτός μπορεί να σκόραρε για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα, ωστόσο το γκολ του Μπίκα δεν αποδείχθηκε αρκετό με το πλατανόφυλλο να γνωρίζει μία ακόμη ήττα στην Πτολεμαϊδα με σκορ 2-1 κόντρα στον Μακεδονικό Φούφα.

Πλέον η ομάδα του Δημήτρη Μουρούτη που αγνοεί τη νίκη για τρίτο παιχνίδι, βρίσκεται καθηλωμένη στις τελευταίες θέσεις με την πενιχρή συγκομιδή του ενός βαθμού έχοντας πραγματοποιήσει ένα πολύ μέτριο ξεκίνημα.

Το παιχνίδι επιφύλαξε τις περισσότερες συγκινήσεις στο δεύτερο ημίχρονο όπου σημειώθηκαν και τα τρία γκολ.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τον Χάϊτα στο 51ο λεπτό.

Ο Θεσπρωτός είχε άμεση απάντηση και με “δράστη” τον Χάρη Μπίκα (απευθείας εκτέλεση φάουλ) έφερε το ματς στα ίσα στο 55ο λεπτό.

Ωστόσο, ο Μακεδονικός είχε τον πρώτο και τελευταίο-όπως αποδείχθηκε-λόγο στο παιχνίδι πετυχαίνοντας και δεύτερο γκολ με τον Τοπάλη στο 74ο λεπτό ο οποίος “καταδίκασε” τον Θεσπρωτό στην 2η συνεχόμενη ήττα.

ΦΩΤΟ: ΑΡΧΕΙΟ