Αυλαία με ήττα για τον Θεσπρωτό, 1-2 από τον Ολυμπιακό Βόλου-Στην 9η θέση τερμάτισε το πλατανόφυλλο

Με ήττα με σκορ 2-1 από τον Ολυμπιακό Βόλου ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του για το φετινό πρωτάθλημα ο Θεσπρωτός και τερμάτισε στην 9η θέση.

Οι “ερυθρόλευκοι” ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έφθασαν δίκαια στη νίκη.

Στο 36ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μετουσίωσαν την υπεροχή τους με σκόρερ τον Αναστασίου. Η φάση ξεκίνησε από σέντρα του Ευθυμιάδη, ο Λόρι Κέρι έπιασε την κεφαλιά, ο Παππάς απέκρουσε με δυσκολία και στη συνέχεια της φάσης ο Αναστασίου από το ύψος του πέναλτι σκόραρε.

Στο 67’ ο Φλίγκος ταλαιπώρησε την άμυνα του Θεσπρωτού, πάσαρε στον Λόρι Κέρι ο οποίος με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έγραψε το 0-2 για τον Ολυμπιακό.

Το πλατανόφυλλο κατάφερε να μειώσει στο 82ο λεπτό. Ο Σουκιάς εκτέλεσε κόρνερ και ο Ντόκος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα συστημένη στο “παραθυράκι” του Μπουργάνη κάνοντας το 1-2.

Στο 86ο ακυρώθηκε γκολ του Μπίκα (έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Λαγού) ο οποίος παραδέχθηκε πως χρησιμοποίησε το χέρι του.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Παππάς, Ηλίας, Λαγός, Νόνης, Πάνος, Πέντσας (73ο Κωστάκης), Μέμος (64ο Ντόκος), Μπίκας, Μπλέτσας (64ο Γιάκος), Βιτώρος, Σουκιάς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Μπουργάνης, Α. Κόκας, Ντόικιτς, Στουρνάρας, Παπαϊωάννου, Ευθυμιάδης (87ο Πατσής), Σκανδάλης, Αναστασίου, Φλίγκος (78ο Σπηλιώτης), Κέρι, Δ. Κόκας