Διέπρεψαν πολλοί αθλητές από την Θεσπρωτία στον αγώνα «Koziakas Mountain Race 2017»

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησαν αθλητές από την Θεσπρωτία στον 2ο Αγώνα Ορεινού Τρεξίματος με την ονομασία ”KOZIAKAS MOUNTAIN RACE” που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή στο χωριό Ελάτη Τρικάλων.

Ο Βασίλης Σιώχος (Go Run Δρομείς Σουλίου) τερμάτισε στην 16η θέση με επίδοση 2:21:24.790

Ο Χρήστος Τσαρκοβίστας της ίδιας ομάδας σημείωσε χρόνο 2:27:04.

Επίσης, ο Θανάσης Κουτσιμάνης έτρεξε την εξαιρετικά επίπονη διαδρομή των 20 χιλιομέτρων σε χρόνο 2:43:05.

Ο Κώστας Βενέτης τερμάτισε σε χρόνο 2:54:21 και τον ακολούθησε σε απόσταση αναπνοής ο Γιάννης Βρύσης (2:55:55).

Οι τρεις προαναφερθέντες αθλητές ανήκουν στον σύλλογο «DRΕPANOS RUNNING TEAM IGOUMENITSA» (ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΕΞΙΑ: Βρύσης, Κουτσιμάνης, Βενέτης).

Επιπλέον ο Κωνσταντίβος Μώκος  (Go Run Δρομείς Σουλίου) σημείωσε επίδοση 2:50:45 και  Γιώργος Καρζής (ΣΚΑ Παραμυθιάς) έκανε χρόνο 2:55:57.

Τέλος, ο Μιχάλης Αναστασόπουλος τερμάτισε στην 3η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 40-55 ετών με τον εξαιρετικό χρόνο 2:13:28