Διπρόσωπος ο Θεσπρωτός, ήττα με 2-1 από τον Τηλυκράτη στην Ηγουμενίτσα

Παρουσιάζοντας δύο αγωνιστικά πρόσωπα, ο Θεσπρωτός ηττήθηκε με σκορ 2-1 από τον Τηλυκράτη στο Δημοτικό Στάδιο Ηγουμενίτσας.

Η ομάδα του Νίκου Σταύρου στο ντεμπούτο του στον πάγκο του πλατανόφυλλου κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο στο α’ημίχρονο και προηγήθηκε στο 25ο λεπτό με κεφαλιά του Μπίκα ύστερα από σέντρα του Μέμμου.

Ένα λεπτό νωρίτερα, ο Τηλυκράτης έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει κεφάλι στο σκορ όταν κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Σιδέρη από τον Κωνσταντάκο. Ο Ιασωνίδης ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Κωνσταντάκος απέκρουσε κρατώντας ανέπαφη την εστία του.

Στην επανάληψη, είχαμε αλλαγή σκηνικού με του φιλοξενούμενους να ανεβάζουν κατακόρυφα την απόδοσή τους και τον Θεσπρωτό να εμφανίζεται αγνώριστος και παντελώς ακίνδυνος επιθετικά.

Σε διάστημα πέντε λεπτών, οι Λευκαδίτες έφεραν “τούμπα” το παιχνίδι. Στο 69ο λεπτό έφθασαν στην ισοφάριση με κοντινή προβολή του Παπαδόπουλου και στο 73ο λεπτό πέτυχαν την ολική ανατροπή με σουτ του Καλογέρη μέσα από την περιοχή.

Θεσπρωτός: Κωνσταντάκος, Ηλίας, Λαγός, Νόνης, Μυρσινιάς, Πέντσας (78′ Μπλέτσας), Μέμος, Γιάκος (83′ Τσιουμτσιούδας), Μπίκας, Σουκιάς (60′ Ντόκος), Βιτώρος.
Τηλυκράτης: Καραγκούνης, Βρεττός, Καταγής, Πολυχρονάκης, Ιασωνίδης, Βασιλείου, Ορφανός (46′ Περιστέρης), Κτενάς, Παπαδόπουλος (83′ Μπουρδούβαλης), Σιδέρης (76′ Γεωργάκης), Καλογέρης.