“Σφράγισε” την παραμονή στην κατηγορία ο Θεσπρωτός-Ισοπαλία 2-2 στο Κίτρος

Ισόπαλος με σκορ 2-2 κόντρα στην Πύδνα στο Κίτρος αναδείχθηκε ο Θεσπρωτός στο παιχνίδι που έριξε τη αυλαία της 27ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Γ΄εθνικής κατηγορίας και σφράγισε και μαθηματικά την παραμονή στην κατηγορία τρεις στροφές πριν από το φινάλε του πρωταθλήματος στον απόηχο του τραγικού θανάτου του 48χρονου παράγοντα που δολοφονήθηκε την περασμένη εβδομάδα.

Με τη συμπλήρωση του ημιώρου ο Καραγκούνης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους κάνοντας το 1-0 και λίγο πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου ο Ιορδανίδης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Στην επανάληψη είχαμε αλλαγή σκηνικού με τον Θεσπρωτό να επιστρέφει στο παιχνίδι.

Στο 62ο λεπτό μετά από σέντρα του Πολυχρονιάδη από αριστερά, ο Κόλα στην προσπάθειά του να απομακρύνει, έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του μειώνοντας σε 2-1 για το πλατανόφυλλο.

Στο 83ο λεπτό ο Σουκιάς τροφοδότησε τον Πέντσα και αυτός με πλασέ νίκησε τον πορτιέρο της Πύδνας για να φέρει το ματς στα ίσα και να χαρίσει τον υπερπολύτιμο βαθμό στην ομάδα του Νίκου Σταύρου.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Μπότσαρης, Λαγός (76ο Τσιουμτσιούδας), Ηλίας, Νόνης, Μυρσινιάς, Πέντσας (87ο Μπλέτσας), Μέμμος (66ο Ντόκος), Γιάκος, Σουκιάς, Βιτώρος, Πολυχρονιάδης.