Νίκη “χρυσάφι” για το Σούλι, 2-1 τον Αχέροντα Καναλακίου και βαθιά βαθμολογική ανάσα

Επέστρεψε στις νίκες το Σούλι Παραμυθιάς.

Οι “πράσινοι” του Λευτέρη Βέρμπη άφησαν πίσω τους την βαριά ήττα από τον Θεσπρωτό στο τοπικό ντέρμπι της περασμένης αγωνιστικής, έβγαλαν αντίδραση, κατέθεσαν ψυχή και καρδιά φθάνοντας σε μια σπουδαία νίκη επί του Αχέροντα Καναλακίου με σκορ 2-1 και ανάσαναν βαθμολογικά.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έφθασαν σε μια δίκαια νίκη. Ο Τσουμάνης στο 29ο λεπτό έδωσε την πρωτοπορία στους γηπεδούχους και στο 65ο λεπτό ο Ντόκος στο παρθενικό του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα ζευγάρωσε τα τέρματα της ομάδας του βάζοντας τις βάσεις για την τελική επικράτηση.

Στο υπόλοιπο διάστημα του παιχνιδιού, το Σούλι διαχειρίστηκε έξυπνα το υπέρ του προβάδισμα και το γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις από τον Κούση απλώς περιόρισε το εύρος της ήττας του Καναλακίου.

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, στάδιο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Η εικόνα ίσως περιέχει: 5 άτομα, άτομα στέκονται, παιδί, δέντρο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση