O Nίκος Ντόκος έδωσε πάλι τη λύση για το Σούλι-Νίκη από ατόφιο χρυσάφι για τους “πράσινους”, 1-0 τον Μακεδονικό Σιάτιστας

“Καθάρισε” και πάλι ο κοντός.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκο Ντόκο, το Σούλι Παραμυθιάς επικράτησε πολύ πιο εύκολα από ότι μαρτυρά το τελικό σκορ (1-0) τον Μακεδονικό Σιάτιστας και αποσπάστηκε επτά βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη κάνοντας ένα ακόμη αποφασιστικό βήμα για την παραμονή στην κατηγορία.

Αφού οι “πράσινοι” της Παραμυθιάς σπατάλησαν ένα ημίχρονο χάνοντας σωρεία ευκαιριών, στην επανάληψη έλυσαν τον γόρδιο δεσμό στην άμυνα των φιλοξενούμενων με τον Νίκο Ντόκο στο 50ό λεπτό.

Ο βραχύσωμος επιθετικός του Σουλίου είχε πετύχει και το γκολ της ισοφάρισης στο παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής με τον Αχέροντα στο Καναλάκι και αναδεικνύεται σε παίκτη-“κλειδί” τις δύο τελευταίες αγωνιστικές πετυχαίνοντας κρίσιμα γκολ.