Ασταμάτητο το Σούλι Παραμυθιάς, νίκησε και τον Θιναλιακό με σκορ 1-0 και συνεχίζει να τρελαίνει κόσμο

Με σπασμένα φρένα το Σούλι Παραμυθιάς συνεχίζει την προέλασή του στο πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής.

“Θύμα” αυτή τη φορά για την… αρμάδα του Βαγγέλη Τζιάρα ο Θιναλιακός στο γήπεδο των 40 Προκρίτων με τους “πράσινους” να φθάνουν σε μία δύσκολη και αγχωτική νίκη με σκορ 1-0, την δέκατη στα ένδεκα τελευταία παιχνίδια και ενδέκατη στα τελευταία δεκατρία(!) και πλέον φιγουράρουν στην 3η θέση της βαθμολογίας έχοντας έναν αγώνα περισσότερο.

“Η καλή ημέρα από το πρωί φαίνεται” αναφέρει μια λαϊκή ρήση η οποία βρήκε πλήρη και απόλυτη εφαρμογή στο σημερινό παιχνίδι με το Σούλι να ανοίγει το σκορ με το….καλησπέρα με “δράστη” τον Παπαδόπουλο μόλις στο 2ο λεπτό.

Η ομάδα του Βαγγέλη Τζιάρρα στο υπόλοιπο διάστημα διαφύλαξε το προβάδισμα και με εξαίρεση 1-2 περιπτώσεις στο δεύτερο ημίχρονο δεν απειλήθηκε από τους νησιώτες.