Football League: Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων-Εχασε ο Ασπρόπυργος στα Τρίκαλα-Ευνοϊκό αποτέλεσμα για τον Θεσπρωτό

Share Button

Τα Τρίκαλα παράμειναν στην κορυφή μετά το 1-0 που επικράτησαν του Ασπρόπυργου, ενώ ο Ιωνικός συνεχίζει να βρίσκεται στο «κυνήγι » τους, καθώς κέρδισε τη Νίκη Βόλου (2-0)

TΡΙΚΑΛΑ – ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ 1-0

Στην κορυφή και σε απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες τους παρέμειναν τα Τρίκαλα, μετά το 1-0 που επικράτησαν σήμερα του Ασπρόπυργου. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν ένα «κλικ» πιο δραστήριοι και απείλησαν με τους Σανδραβέλη (18′), Τσίπρα (25′). Στο δεύτερο μισό συνέχισαν να κρατούν τα «ηνία» και τελικά άνοιξαν το σκορ με σουτ του Πελάεθ (68′). Μέχρι το φινάλε διαχειρίστηκαν το υπέρ τους προβάδισμα.
ΤΡΙΚΑΛΑ: Γιακουμής, Σανδραβέλης, Βέρτζος (46′ Γιαννίτσης), Οικονομόπουλος, Νιάρος, Τεγούσης (56′ Πέλκας), Ριζογιάννης, Πελάεθ, Λώττας, Τσίπρας, Σταματής (83′ Παπαγεωργίου).
ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Γκίνης, Κότσεφ, Σταγάκης, Λογοθέτης, Νικολάου, Μπαξεβάνου, Κάκκο (62′ Νικολάκης), Γκατζολάρι (74′ Πολέτο), Σρέσκοβιτς, Μίλιτς, Φράγκος

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 2-0

Στο «κατόπι» των Τρικάλων και στο «+4» από την 3η Βέροια βρίσκεται ο Ιωνικός, μετά το 2-0 που επικράτησε σήμερα της Νίκης Βόλου.
Οι φιλοξενούμενοι «άγγιξαν» το γκολ στο 23′ με τον Μπαλάφα, ενώ οι γηπεδούχοι «ισοφάρισαν» τις καλές ευκαιρίες με τους Σμυρλή, Κρητικό στο 39′. Το ματς είχε καλό ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 69′ με τον Βλαχομήτρο. Λίγο πριν το φινάλε (87′) «κλείδωσαν» τη νίκη τους με τον Κρητικό, ο οποίος έφτασε τα 11 γκολ στη σεζόν. Στις καθυστερήσεις οι Βολιώτες έφτασαν, με τον Καμπαγιέρο, πολύ κοντά στο να μειώσουν, έστω, το σκορ,.
ΙΩΝΙΚΟΣ: Κουρεπίνης, Μουστάκης, Φουρλάνος, Ιωάννου, Πολίμος, Ν. Κρητικός, Γκοτσουλιάς, Κουρουκίδης (65′ Μάναλης), Βλαχομήτρος (85′ Κολλάρας), Σμυρλής (67′ Ματσούκας), Στ. Κρητικός.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Αποστολίδης, Σ. Κυριακίδης, Κάρδαρης, Βοσκόπουλος, Τσιμπούκας (59′ Καμπαγέρο), Αλιατίδης, Μπιτσάκος (76′ Οικονομάκος), Μπαλάφας, Ντομίγνκεθ, Μπαταγίνι, Κρουθ