Γ’Εθνική: “Οκτώ στα οκτώ” για το Σούλι Παραμυθιάς που συνεχίζει να….τρελαίνει κόσμο-Νίκησε με ανατροπή (3-2) τον Ναυπακτιακό Αστέρα και πλησιάζει στην κορυφή

Πορεία πρωταθλητισμού για το Σούλι Παραμυθιάς που συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του στο πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής.

Η ομάδα του Βαγγέλη Τζιάρα επικράτησε για πυρρός και σιδήρου με 3-2 του αξιόμαχου Ναυπακτιακού Αστέρα και συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις πετυχαίνοντας την 8η νίκη σε ισάριθμους αγώνες φιγουράροντας στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Ο Βασιλάκης έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 11ο λεπτό, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι σε ένα διάστημα τεσσάρων λεπτών έφεραν “τούμπα” το παιχνίδι πετυχαίνοντας την ολική ανατροπή. Ο Θεοχάρης στο 37ο λεπτό έκανε το 1-1 και πριν οι γηπεδούχοι συνέλθουν από το σοκ της ισοφάρισης, ο Θωμόπουλος στο 39ο λεπτό πέτυχε το 1-2.

Στην επανάληψη, οι “πράσινοι” της Παραμυθιάς δεν πανικοβλήθηκαν, δεν έχασαν την ψυχραιμία τους σε κανένα σημείο του αγώνα, έμειναν πιστοί στο πλάνο του προπονητή και με περίσσια υπομονή και επιμονή κατάφεραν να φθάσουν στην ισοφάριση με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γεωργάκη στο 62ο λεπτό.

Οι παίκτες του Τζιάρρα δεν έδειξαν να ικανοποιούνται από τον βαθμό της ισοπαλίας, άσκησαν έντονη πίεση στα αντίπαλα καρέ και κυνήγησαν τρίτο γκολ. Η επιμονή τους δικαιώθηκε στο 81ο λεπτό με τον Παπαδόπουλο να υπογράφει την ανατροπή και να χαρίζει τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του.