Γ’Εθνική: Βαριά αλλά ανώδυνη ήττα 4-0 για το Σούλι Παραμυθιάς στην Λευκάδα από τον Τηλυκράτη

Συντριβή για το Σούλι Παραμυθιάς στην Λευκάδα από τον Τηλυκράτη με το βαρύ 4-0 σε ένα παιχνίδι με μονόπλευρο ενδιαφέρον από πλευράς γηπεδούχων οι οποίοι είχαν περισσότερο κίνητρο και έφθασαν σε μία άνετη επικράτηση.

Με την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου ο Περιστέρης έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του σε ένα πολύ κομβικό σημείο.

Στην επανάληψη, οι “πράσινοι” του Βαγγέλη Τζιάρρα παραδόθηκαν αμαχητί με τους γηπεδούχους να επιβάλλουν πλήρως τον ρυθμό τους και να πετυχαίνουν άλλα τρία γκολ.

Στο 58ο λεπτό ο Κολοβός ζευγάρωσε τα τέρματα για τον Τηλυκράτη βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη για να έρθει στο 69ο λεπτό ο Πετράκος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ σε 3-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Τόσκα ο οποίος στο 82ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, γρασίδι, στάδιο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση