Νίκη με 2-1 για τον Θεσπρωτό στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι-Σκόρερς οι Λεοντίου και Ρίκο Γκόμεζ

ThesprotosfcΜε νίκη με σκορ 2-1 κόντρα στον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας ο Θεσπρωτός αποχαιρέτησε τον λιγοστό κόσμο που βρέθηκε στις εξέδρες του Δημοτικού Σταδίου στο τελευταίο του εντός έδρας παιχνίδι για την εφετινή σεζόν.

Με το…καλησπέρα, οι “κίτρινοι” πήραν κεφάλι στο σκορ με δράστη τον Λεοντίου ο οποίος αξιοποίησε πάσα του Σιάννη και με σουτ έκανε το 1-0. Στο 27ο λεπτό, η ομάδα του Λάζαρου Σέμου ζευγάρωσε τα τέρματά της με σκόρερ τον…συνήθη ύποπτο Ρίκο Γκόμεζ ο οποίος σκοράρει ακατάπαυστα στα τελευταία παιχνίδια πετυχαίνοντας το 2-0 βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι που ήταν παντελώς ακίνδυνοι στο πρώτο ημίχρονο, ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, δημιούργησαν 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες αλλά έπεσαν πάνω στον εντυπωσιακό Κολιοφούκα ο οποίος όποτε χρειάστηκε κατέβασε τα ρολά. Στο 75ο λεπτό κατάφεραν να μειώσουν με κεφαλια του Λαζαριδη αλλά παρά την πίεση στα τελευταία 15 λεπτά, δεν απείλησαν ιδιαίτερα.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Koλιοφούκας, Τρακάκης, Ασωνίτης, Πανταζής Χ., Καρύδης, Μώκος, Σιάννης, Κάλλος (71ο Ντόκος), Ρίκο Γκόμες, Λεοντίου (60ο Παππάς Δ.), Πανταζής Π.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ: Γκεβρέκης, Λαζαρίδης, Δερμίσης (46o Ραπτόπουλος), Δημητρίου, Ηλιάδης, Δημητρόπουλος, Παυλίδης (18′ λ.τρ. Καραγκούνης), Λάλα (70ο Μωυσιάδης), Καθάριος, Κωτσιαρίδης,, Μακράκης.