Προελαύνει το Σούλι Παραμυθιάς-Τέταρτη συνεχόμενη νίκη, 3-2 την Ανατολή και αναρρίχηση στην 4η θέση-Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ντόκος με δύο γκολ

Με σπασμένα φρένα και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκο Ντόκο το Σούλι Παραμυθιάς υπέταξε και την Ανατολή στο γήπεδο των “49 Προκρίτων” με σκορ 3-2 και πλέον φιγουράρει στην 4η θέση της βαθμολογίας τρέχοντας ένα εκπληκτικό σερί τεσσάρων συνεχόμενων νικών (6 αγώνες χωρίς ήττα).

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους με τον Νίκο Ντόκο στο 7ο λεπτό να αξιοποιεί την πάσα του Μπέλλου και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Ο αρχηγός του Σουλίου “χτύπησε” για δεύτερη φορά στο ξεκίνημα της επανάληψης κάνοντας στο 51o λεπτό το 2-0 με κεφαλιά αυτή την φορά μέσα από την μικρή περιοχή.

Οι πανηγυρισμοί των ποδοσφαιριστών του Βαγγέλη Τζιάρα δεν κράτησαν για πολύ καθώς η Ανατολή μείωσε σε 2-1 στο 54ο λεπτό με κοντινή προβολή του Νούγια ύστερα από φάση διαρκείας στην περιοχή του Σουλίου και αδυναμία των γηπεδούχων να απομακρύνουν.

Στο 72ο λεπτό το παιχνίδι πήγε να…στραβώσει ακόμη περισσότερο για την Παραμυθιά όταν ο Τάτσης αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα του ρέφερι αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, οι παίκτες του Τζιάρα κατέθεσαν ψυχή και καρδιά στον αγωνιστικό χώρο φθάνοντας σε ένα τρίτο γκολ στο 74ο λεπτό με “δράστη” τον Γεωργάκη.

Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στο 86ο λεπτό ξαναμπήκαν στο παιχνίδι με σκόρερ τον Σκανδάλη ο οποίος έκανε το 3-2 δίνοντας “άγρια” ομορφιά στο παιχνίδι στα τελευταία λεπτά.

Οι γηπεδούχοι κράτησαν με νύχια και με δόντια τη νίκη μέχρι τέλους εν μέσω έξαλλων πανηγυρισμών από τους φίλους της ομάδας της Παραμυθιάς.