“Ξεθωριάζει” το όνειρο της ανόδου για την Δόξα Γαρδικίου-Καταδικαστική ήττα με 3-1 από το Βελισσάριο

gethniki1Απομακρύνεται το όνειρο της ανόδου για την Δόξα Γαρδικίου. Η πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Θεσπρωτίας γνώρισε καταδικαστική ήττα στο Γαρδίκι από τον Α.Ο.Βελισσαρίου με σκορ 3-1 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου και με συγκομιδή ενός βαθμού βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και ενώ απομένουν τρεις αγωνιστικές για το φινάλε του μίνι πρωταθλήματος.

Στο 13ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Μπουρνά μέσα στην περιοχή. Ο Τζιάλλας ανέλαβε την εκτέλεση και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Ντόστα για να κάνει το 0-1.

Στο 43ο λεπτό ο Αλ.Λάμπρου με υπέροχο ψηλοκρεμαστό σουτ έφερε το ματς στα ίσα.

Στο 62ο λεπτό σε μια ανύποπτη φάση ο Γιαννόπουλος με σουτ από πολύ μακρινή απόσταση αιφνιδίασε τον Ντόστα βάζοντας και πάλι τους Γιαννιώτες μπροστά στο σκορ. Ο πορτιέρο της Δόξας φέρει ακέραια ευθύνη για το γκολ καθώς έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια δίνοντας έτσι ανέλπιστο προβάδισμα στον ΑΟΒ.

Στο 66ο λεπτό ο Τσάνης με σουτ έξω από την περιοχή νίκησε και πάλι τον Ντόστα κάνοντας το 3-1, βάζοντας έτσι τις βάσεις για τη μεγάλη νίκη των φιλοξενούμενων σε ένα καταστροφικό πεντάλεπτο για την ομάδα του Π.Παππά.

Δόξα Γαρδικίου: Ντόστας, Λάμπρου Δ., Μπουρνάς (84ο Βάσιος), Παππάς, Μηνάς, Τσίρης, Ζήσης, Γεωργάκης, Κώστας, Αλ.Λάμπρου, Τσουγγάρης (65ο Γκέκας).

ΑΟΒ: Μάντζιος, Νάσιος (33ο Πανίδης), Νικολάου Κ., Τσουλιάης, Βαρτζιώτης, Κολιός, Παπαπαναγιώτου (63ο Τσάνης), Γιαννόπουλος, Τζιάλλας, Σταμούλης, Νικολάου Σ. (70ό Βαρτζιώτης).

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, οι Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου συνέτριψαν με 3-0 τον Αστέρα Πετριτή και φιγουράρουν στην κορυφή της βαθμολογίας αφήνοντας την κερκυραϊκή ομάδα στην δεύτερη θέση.

4. Δόξα Γαρδικίου 1 3-6

Σημείωση: Οι δύο πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης (σε 6 αγωνιστικές) θα προβιβαστούν στη Γ’ Εθνική Ερασιτεχνική Κατηγορία.