Τα “βρόντηξε” ο Θωμάζος-Αποχωρεί από τον Θεσπρωτό-Λευκή ισοπαλία και τραγική εμφάνιση με το Καναλάκι

thomazosΒόμβα μεγατόνων στον Θεσπρωτό με τον πρόεδρο των “κιτρίνων” Σάββα Θωμάζο να δηλώνει ότι αποχωρεί από την ομάδα μετά την λευκή ισοπαλία κόντρα στον Αχέροντα Καναλακίου στην επιστροφή στο Εθνικό Στάδιο Ηγουμενίτσας που συνδυάστηκε με πολύ μέτρια εμφάνιση.

Η κακή εμφάνιση και η αδιαφορία πολλών παικτών έκανε έξω φρενών τον πρόεδρο του Θεσπρωτού ο οποίος ήταν σε έξαλλη κατάσταση και με δηλώσεις του στον Θεσπρωτικό Παλμό ανακοίνωσε την αποχώρησή του από την ομάδα. “Δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση” μας είπε χαρακτηριστικά.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι που περνάει σε δεύτερη μοίρα, ο Θεσπρωτός με μοναδική εξαίρεση την κεφαλιά του Πέντσα που βρήκε στο δοκάρι στο 21ο λεπτό και άλλες 2-3 μικροευκαιρίες κυρίως με μακρινά σουτ, ήταν πολύ νωθρός και υποτονικός και δεν απείλησε ιδιαίτερα την εστία του Πάντου.

Μοναδική όαση στο παιχνίδι των γηπεδούχων ο εντυπωσιακός Κερμενίδης ο οποίος έκανε όλες τις δουλειές στο γήπεδο, ήταν όμως απελπιστικά μόνος του και δεν είχε βοήθειες από τους συμπαίκτες του.

Ο Αχέρωντας θα μπορούσε να φύγει με το τρίποντο από την Ηγουμενίτσα αλλά ο Λαγός στην μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα αστόχησε σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ στο 55ο λεπτό.

Θεσπρωτός: Κωνσταντάκος, Μώκος, Μήτσης, Τέλλος, Καρύδης, Πολυχρονάκης, Κερμενίδης, Σουκρήογλου (56ο Στεφανίδης),Πέντσας, Μπίκας (75ο Νάκος), Καβαλλάρης

Αχέρων Καναλακίου: Πάντος, Κουμπής, Ντέτσικας,Μπάκας, Πάνος, Μάρκος, Κυριακάκης, Θεοδωράκης, Μουζάκης (65ο Σιώρος), Λουκούμης (77ο Τσουμπάι), Κωνσταντίνου