Έδειξε ψυχικά αποθέματα ο Αστέρας Παραποτάμου, 2-2 με την ΑΕΠ Καραγιαννίων από 0-2 στο ημίχρονο-Δύο γκολ ο Γιάννης Γκόλιας-Ντεμπούτο Σπύρου Παππά στον πάγκο

Χορταστικό θέαμα πρόσφεραν ο Αστέρας Παραποτάμου και η ΑΕΠ Καραγιαννίων με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς με το τελικό 2-2 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Ο Αστέρας με τον Σπύρο Παππά στο τιμόνι της τεχνικής ηγεσίας για πρώτη φορά αιφνιδιάστηκε και δέχθηκε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και με σκόρερ τον Γιάννη Γκόλια πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκει ολοκληρωτικά στην ομάδα της Κοζάνης η οποία προηγήθηκε με δύο γκολ του Μπουρντουζάν (14ο, 26ο) αλλά στο δεύτερο μέρος δε μπόρεσε να διαφυλάξει το υπέρ της σκορ

Ο Παραπόταμος ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του, δεν παράτησε το παιχνίδι και με τον Γιάννη Γκόλια σε μεγάλα κέφια να σκοράρει δύο φορές (75ο και 80ό λεπτό) έφερε το ματς στα ίσα παίρνοντας έναν ανέλπιστο-έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι-βαθμό.