Γ’Εθνική: Ηττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος για το Σούλι στο Καναλάκι, 2-0 από τον Αχέροντα

Με το…αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής το Σούλι Παραμυθιάς γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-0 από τον φιλόδοξο Αχέροντα Καναλακίου.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν την πρώτη φορά που βρέθηκαν με αξιώσεις μπροστά από την εστία του Διάσσινου με “δράστη” τον Κυριάκη στο 10ο λεπτό.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο έμπειρος Φώντας Φέτσης διπλασίασε τα τέρματα του Αχέροντα βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη της ομάδας του.

Στις αρχές της επανάληψης ο Παπαδόπουλος αντίκρισε δύο διαδοχικές κίτρινες κάρτες στην ίδια φάση (επικίνδυνο παίξιμο και διαμαρτυρία) αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Με δύο γκολ στην πλάτη και με αριθμητικό μειονέκτημα, η αποστολή των παικτών του Βαγγέλη Τζιάρρα έγινε ακόμη δυσκολότερη στο διάστημα που απέμενε μέχρι τη λήξη.

Οι “πράσινοι” της Παραμυθιάς προσπάθησαν να απειλήσουν κυρίως με στημένες φάσεις χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα.

Την επόμενη αγωνιστική το Σούλι υποδέχεται στο γήπεδο των 49 Προκρίτων την Αναγέννηση Αρτας που είχε σήμερα εύκολο έργο κόντρα στον Αστέρα Ιτέας φθάνοντας σε μια εύκολη νίκη με σκορ 3-0.