Διακρίσεων συνέχεια για τους αθλητές του συλλόγου “Black Belt Shotokan Κarate Igoumenitsas”-2 χρυσά και 1 χάλκινο

Το Σαββατοκύριακο 14-15/4 στο Lamia Series open 2018 αγωνίστηκαν 6 αθλητές του συλλόγου μας:
4)Στόλης Δημήτρης
5)Στόλη Ευρυδίκη
6)Μπίνας Κωνσταντίνος
Και για άλλη μια φορά απέδειξαν το ήθος τους και το υψηλό τους αγωνιστικό επίπεδο!!!

Ο Δημήτρης Στόλης Δημήτρης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία ανδρών -75 κιλά, η αδερφή του Μαρία Στόλη κατέκτησε και αυτή το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία γυναικών -55 κιλά και η Στόλη Ευρυδίκη κατέλαβε το χάλκινο στην κατηγορία νέων γυναικών +59 κιλά.

Ο πρωταθλητής μας Μπίνας Κωνσταντίνος λόγω του σοβαρού τραυματισμού του στον ημιτελικό δεν μπόρεσε να συνεχίσει και έχασε μια θέση στο βάθρο την οποία άξιζε και με το παραπάνω.

Ο Δημήτρης Κουλούρης πάρα την πολύ μικρή του ενασχόληση με το άθλημα έκανε μια εντυπωσιακή εμφάνιση πολλά υποσχόμενη και κατέλαβε την 4η θέση στην κατηγορία νέων ανδρών -57 κιλά.

Ο Ηλίας Βένος μετά από 2 χρόνια αποχής έκανε μια αξιοπρεπέστατη εμφάνιση στην κατηγορία νέων ανδρών -57 κιλά!!!

Ευχαριστούμε τους μαθητές μας,που μας έβγαλαν ασπροπρόσωπους και τους γονείς τους για την στήριξη και την εμπιστοσύνη τους!!!

Φωτογραφία του χρήστη Black Belt Shotokan Κarate Igoumenitsas.