Γ’Εθνική: Πάλεψε το Σούλι στην Ναύπακτο, ήττα 1-0 από τον Ναυπακτιακό-Μοιραίος ο Παπαδόπουλος, έχασε πέναλτι στο 94′

Το Σούλι Παραμυθιάς υποδέχθηκε ο Ναυπακτιακός Αστέρας στο Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄Έθνικής κατηγορίας. Η ομάδα της Ναυπάκτου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι πίεσε και με στημένη φάση και έπειτα από ωραία εκτέλεση φάουλ του Ανδρεόπουλου έφτασε στο γκολ μόλις στο 12′.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να βρούν χώρους όμως ο Ναυπακτιακός αμυνόταν σωστά χωρίς να επιτρέπει στους αντιπάλους παρά μόνο να απειλούν με μακρινά σουτ.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι θα πιέσουν ακόμη περισσότερο όμως ο Ναυπακτιακός ήταν αυτός που έπρεπε συνεχίζοντας την πολύ καλή του αμυντική λειτουργία χωρίς να αρκεστεί μόνο σ’ αυτό καθώς ήταν συνεχώς επικίνδυνος .Σε μια ανύποπτη φάση η Παραμυθιά θα κερδίσει πέναλτι την εκτέλεση θα αναλάβει ο Παπαδόπουλος όμως ο Πετσίνης που ήταν εκπληκτικός στο σημερινό παιχνίδι κράτησε το μηδέν στην άμυνα του και χάρισε την νίκη στην ομάδα του.

Ναυπακτιακός:(Κάκκος): Πετσίνης, Καζανάς, Καλαμπόκας, Πέκεζ, Θωμόπουλος,Τσεκούρας, Καραγιάννης(50’Σταθόπουλος),Γιαννόπουλος(58\Αντωνόπουλος), Ανδρεόπουλος(63’Σίνης), Κονίδας, Φαντίγκα(90’Αμπντέλ Σαλάμ).

Σούλι Παραμυθιάς: (Τζιάρας): Διασινός,Μούτσιος, Τάτσης, Διαμάντης, Βασιλάκης, Μώκος, Παπαρούνας, Αναστασιάδης,Καραμποίκης(58’Κωσταμένας) , Ντόκος, Μπέλλος

Διαιτητής ο κ. Σαφαρίκας με βοηθούς τον κ. Παπαδιονυσίου και τον κ. Τραγουλιά.

Το φιλμ του αγώνα

6′ κεφαλια του Fatiga διώχνει σε κορνερ ο τερματοφύλακας

12’Γκοοολ εκτέλεση φάουλ του Ανδρεοπουλου η μπάλα στα δίκτυα

32′ Διπλή ευκαιρία για το Σούλι ο Καραμποίκης αρχικά θα κάνει ενα ωραίο σουτ που θα διώξει σε κόρνερ ο Πετσίνης μετά την εκτέλεση του κόρνερ κεφαλιά του Μπέλλου η μπάλα άουτ.

51′ Σέντρα από δεξιά βολ πλανέ του Παπαρούνα η μπάλα στην εξωτερική

πλευρά των δικτύων

52′ Ο Ανδρεόπουλος θα μπει στην περιοχή θα πλασάρει η μπάλα ελάχιστα άουτ.

54′ Σουτ του Μπέλλου έξω από την περιοχή η μπάλα ψηλά άουτ.

58’Σ’εντρα σουτ του Τάτση η μπάλα παράλληλα με την εστία.

66’Σούτ του Παπαδόπουλου έξω από την περιοχή αποκρούει με δυσκολία ο Πετσίνης.

68′ Σέντρα από αριστερά ο Σταθόπουλος κεφαλιά του Φατίγκα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

81′ Ωραίο σουτ του Κονίδα η μπάλα ελάχιστα άουτ.

83′ Σουτ του Παπαδόπουλου η μπάλα λίγο άουτ.

84′ Σούτ του Αναστασιάδη η μπάλα ψηλά άουτ.

94′ Η Παραμυθιά θα κερδίσει πέναλτι ο Παπαδόπουλος θα το εκτελέσει ο Πετσίνης θα αποκρούσει και θα κρατήσει την νίκη για τον Ναυπακτιακό.