“Πέταγε” φωτιές το Σούλι Παραμυθιάς, διέλυσε με 4-0 τα Γρεβενά και φιγουράρει στην 2η θέση

Συνεχίζει να…..τρελαίνει κόσμο το Σούλι Παραμυθιάς.

Η νεοφώτιστη και πρωτάρα στην κατηγορία ομάδα του Λευτέρη Βέρμπη δεν συνάντησε την παραμικρή αντίσταση κόντρα στα Γρεβενά Αεράτα φθάνοντας σε πολύ εύκολη νίκη με το επιβλητικό 4-0 και πλέον φιγουράρει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας σε απόσταση δύο (2) βαθμών από την κορυφή και τον πρωτοπόρο Μακεδονικό Φούφα.

Οι “πράσινοι” επέβαλλαν από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού τον ρυθμό τους ψάχνοντας ένα γρήγορο γκολ το οποίο και ήρθε μόλις στο 6ο λεπτό με “δράστη” τον Νούγια.

Από εκεί και ύστερα, το παιχνίδι εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο των γηπεδούχων οι οποίοι δημιούργησαν και έχασαν σωρεία ευκαιριών. Το….πολυπόθητο δεύτερο γκολ που θα “κλείδωνε” τη νίκη πέτυχε Νίκος Ντόκος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 53ο λεπτό. Ο Μώκος στο 82ο λεπτό ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0 και ο Λύγκος στην εκπνοή του αγώνα έβαλε το κερασάκι στην τούρτα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.