Συνεχίζονται οι διακρίσεις για τους αθλητές/τριες του Πρωτέα Ηγουμενίτσας

Στο Πρωτάθλημα Παμπαίδων -Παγκορασίδων που διεξάχθηκε στην Καβάλα στις 13 και 14 Ιουλίου 2019 συμμετείχε ο σύλλογος μας Πρωτέας Ηγουμενίτσας Στίβος.
Συνολικά κατέκτησε 85 βαθμούς και στις δυο κατηγορίες ( αγόρια -κορίτσια ) .
Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η ΜΑΡΙΛΕΝΑ ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ στα 80 μ και την ίδια θέση (Τρίτη ) η ΕΛΕΝΑ ΜΠΑΣΙΑΚΟΥ στην σφαίρα .
Την τέταρτη θέση στα 150 μέτρα κατέκτησε ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΛΑΓΚΑΡΑΣ και την πέμπτη θέση στα 3000 μέτρα βάδην η ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΑΣΚΗ και την ίδια θέση στο άλμα εις ύψος η ΝΑΤΑΛΙΑ ΡΑΠΤΗ .
Την έκτη θέση στο ιδιαίτερο δύσκολο αγώνισμα των συνθέτων ΠΕΝΤΑΘΛΟ κατέκτησε η ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ .
Την πέμπτη θέση κατέκτησε η ομάδα σκυταλοδρομίας 4Χ80 Παγκορασίδων ( ΚΑΛΥΒΙΩΤΗ , ΛΙΩΝΗ , ΣΚΑΠΕΡΑ , ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ) .
Επίσης πολύ καλές επιδόσεις από όλες τις αθλήτριες και αθλητές που συμμετείχαν στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ που με αυτό το τρόπο έκλεισαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας για την φετινή αγωνιστική χρονιά .
Συγχαρητήρια σε όλους τις αθλητές και αθλήτριες και στους προπονητές της ομάδας για την προσπάθεια τους και τις επιτυχίες τους όλη την αγωνιστική χρονιά 2018-19 .