Γ’ΕΘΝΙΚΗ: “Σφράγισε” την παραμονή στην Γ’Εθνική ο Θεσπρωτός, εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί του Σκουφά Κομποτίου-Νέα ήττα για τον Παραπόταμο

Με το 1,5 πόδι και μαθηματικά στην Γ’Εθνική βρίσκεται ο Θεσπρωτός μετά τη σημερινή νίκη στο Κομπότι με σκορ 2-0 επί του καταδικασμένου και αδιάφορου βαθμολογικά Σκουφά.

Το πλατανόφυλλο απέχει πλέον οκτώ βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη τρεις στροφές πριν από το φινάλε του πρωταθλήματος και χρειάζεται μόλις έναν βαθμό στα τρία παιχνίδια που απομένουν για να σωθεί και μαθηματικά.

Ο Χάρης Μπίκας στο 74ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε τον δρόμο για τη νίκη της ομάδας του και ο Γώγος τρία λεπτά αργότερα έκανε το 2-0 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Αστέρας Παραποτάμου υπέστη νέα ήττα με σκορ 1-0 από την Δόξα Κρανούλας και παραμένει καθηλωμένος στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Νάκος στο 9ο λεπτό.