ΜΠΑΣΚΕΤ: Οδυνηρή εντός έδρας ήττα για τον Πρωτέα Ηγουμενίτσας-Συντριβή για την ΚΑΕ Παραμυθιά στην Κέρκυρα

Ποδαρικό με το….αριστερό για τον ΚΑΕ Πρωτέα Ηγουμενίτσας στο 2017. Η ομάδα του Γιώργου Βαζούκη ηττήθηκε με σκορ 52-54 από τον Αίαντα Αρτας στο κλειστό Γυμναστήριο “Αλεξάνδρα Τσιάβου” στην Ηγουμενίτσα και παραμένει καθηλωμένη στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 1νίκη-9 ήττες καθιστώντας πλέον εξαιρετικά δύσκολη την υπόθεση παραμονή.

Βαριά ήττα για την ΚΑΕ Παραμυθιάς

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για τον Φαίακα Κέρκυρας επί της Παραμυθιά με 73-35. Μετά το 9-11 του πρώτου δεκαλέπτου οι Θεσπρωτοί κατέρρευσαν και στο ημίχρονο ο Φαίακας ήταν μπροστά με 31-25. Όλα τελείωσαν στο τρίτο δεκάλεπτο όταν με επιμέρους σκορ 23-2 οι Φαίακες καθάρισαν το ματς. Τελικό σκορ 73-35 με τον Παγκράτη να έχει 16 πόντους και τον Μαγκανά 13 ενώ ο Τσουρέκας είχε 12. Από την Παραμυθιά ο Τάχιας σημείωσε 14.

Δεκάλεπτα: 9 – 11, 31 – 25, 54 – 27, 73 – 35.
Κ.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ:( Λέρας Πασχάλης) Στεργίου Λ. 1, Κοκαβέσι, Τσουρέκας 12, Μαγκανάς 13, Μαρλάς 6, Τσιώτας, Δηλαβέρης 6,Λάρσον 3(1τρ.) Παγκράτης 16(1τρ.) Ντζουβάρας 5, Κάντας 8,
Ζαχαράκης 3.
Κ.Α.Ε. ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ:( Πάνου Ν.) Τσίπης, Κουμαριανός 4, Μπίκας Ταχιάς 14(1τρ.), Ανδρέου, Λάτσος 5, Μπάμπος4, Χόβολος 3, Ρεσβάνης 1, Λώλος 3, Τζιάτζιας, Αθανασίου 1.