Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για το Σούλι Παραμυθιάς, 2-1 με επική ανατροπή στο φινάλε την ΑΕΠ Κοζάνης

Χρειάστηκε να φθάσουμε στην 7η αγωνιστική προκειμένου το Σούλι Παραμυθιάς να γευτεί την χαρά της νίκης στο πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής.

Οι “πράσινοι” του Βαγγέλη Τσιάρα επικράτησαν με 2-1 της πρωτοπόρου πριν από το παιχνίδι ΑΕΠ Κοζάνης με σκορ 2-1 και την “γκρέμισαν” από την κορυφή παίρνοντας παράλληλα βαθιά βαθμολογική ανάσα εν όψει της δύσκολης συνέχειας.

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, το Σούλι έδειξε τρομερά ψυχικά αποθέματα και “χορεύοντας” στην βροχή και το λασπωμένο τερέν, πέτυχε δύο γκολ στις καθυστερήσεις φθάνοντας σε μία πολύ σπουδαία νίκη που θα αποτελέσει τονωτική ένεση εν όψει της δύσκολης συνέχειας.

Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη έπεφταν….κορμιά και το χιτσκοκικό, δραματικό φινάλε έσπασε καρδιές.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 85o λεπτό αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Με την συμπλήρωση 89 λεπτών, ο Βασιλάκης έκανε το 1-1.

Η επική ανατροπή ολοκληρώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Φαϊκ Κάγια να χαρίζει τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του εν μέσω έξαλλων πανηγυρισμών των φίλων της ομάδας.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: Η Σελίδα του Σουλίου Παραμυθιάς στο FACEBOOK