Το Σούλι Παραμυθιάς νίκησε τον Τηλυκράτη με 1-0 και σκαρφάλωσε στην 7η θέση-“Χρυσός” σκόρερ ο Αναστασιάδης

Νίκη από ατόφιο χρυσάφι για το Σούλι Παραμυθιάς που επικράτησε με 1-0 του Τηλυκράτη και αναρριχήθηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας συνεχίζοντας το εντυπωσιακό αήττητο σερί των τεσσάρων τελευταίων αγώνων.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν πολύ νωρίς στο σκορ με δράστη τον Αναστασιάδη στο 7ο λεπτό, ένα γκολ το οποίο αποδείχθηκε αρκετό για να χαρίσει το τρίποντο-ανάσα για την ομάδα του Βαγγέλη Τζιάρρα.

Οι φιλοξενούμενοι με εξαίρεση 2-3 περιπτώσεις δεν απείλησαν ιδιαίτερα την εστία της Παραμυθιάς με τους “πράσινους” να διαχειρίζονται έξυπνα το υπέρ τους προβάδισμα μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Μάλιστα η Παραμυθιά θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο γκολ και να “καθαρίσει” το παιχνίδι, αλλά το σουτ του Παπαδόπουλου στο 30ό λεπτό τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Καλαντζή.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, υπαίθριες δραστηριότητες