2 ασημένια και 2 χάλκινα μετάλλια για αθλητές του Πρωτέα Ηγουμενίτσας στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Κλασσικού Στίβου!

Διακρίσεις, μετάλλια (4 τον αριθμό), πλασαρίσματα και εξαιρετικές επιδόσεις για τους αθλητές και αθλήτριες του Πρωτέα Ηγουμενίτσας στην Γ’ Τελική φάση του Σχολικού Πρωταθλήματος Στίβου που διεξάγεται στον Βόλο την Τετάρτη και την Πέμπτη 13 και 14 Απριλίου 2022.
Συγκεκριμένα η Ευαγγελία Γκανάρα στο άλμα εις Τριπλούν με επίδοση 12.06 κατέκτησε την 2η θέση και 1η ως Ελληνίδα. Με την επίδοση αυτή εξασφάλισε την συμμετοχή της στην Παγκόσμια Γυμνασιάδα που θα διεξαχθεί στην Γαλλία .
Η Έλενα Μπασιάκου κατέκτησε την 2η θέση με επίδοση 13.89 στην Σφαιροβολία Κοριτσιών .
Η Ναταλία Ράπτη στο άλμα εις ύψος με επίδοση 1.67 κατέκτησε την 3η θέση βελτιώνοντας το ατομικό της ρεκόρ .
Στα 400 μέτρα με εμπόδια η Νικολέτα Παππά κατέκτησε την 4η θέση και 3η ως Ελληνίδα με επίδοση 1.06.70 .
Η Χρύσα Γώγου στα 800 μέτρα κατέκτησε την Τρίτη θέση με επίδοση 2.20.26
O Αλέξανδρος Βεζδρεβάνης στα 1500 μέτρα κατέκτησε την 7η θέση με επίδοση 4.26.85 , στα 800 μέτρα ο Νίκος Κώστας την 8η θέση με επίδοση 2.00.08, η Σπυριδούλα Βασιλείου στα 100 μέτρα με εμπόδια την 9η θέση με επίδοση 15.46 και ο Δημήτρης Αδαμίδης στα 2000 με Φυσικά Εμπόδια με επίδοση 6.41.41 βελτιώνοντας το ατομικό του ρεκόρ .
Συγχαρητήτια σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν στους αγώνες και για τις επιτυχίες τους και είναι η πρώτη φορά που σε Τελική Φάση Σχολικού Πρωταθλήματος συμμετέχουν τόσοι πολλοί αθλητές από το Νομό μας .