Βαρυσήμαντη δήλωση στήριξης στο ψηφοδέλτιο του ΠΑΣΟΚ στη Θεσπρωτία έκανε ο πρώην Υπουργός Αλέκος Παπαδόπουλος στο περιθώριο Συνέντευξης Τύπου που παραχώρησε η Νομαρχιακή του κόμματος το Σάββατο στην Ηγουμενίτσας.
Ο πρώην “τσάρος” της οικονομίας, χαρακτήρισε “ευχάριστη έκπληξη το ψηφοδέλτιο” και ζήτησε από τον κόσμο να αγκαλιάσει το εγχείρημα και να βοηθη΄σει το κόμμα να ανακάμψει. “Το τωρινό ψηφοδέλτιο είναι από πολύ ποιοτικό και από τα καλύτερα που έχω συναντήσει” τόνισε χαρακτηριστικά.