Αλμα ανόδου για τον εντυπωσιακό ‘Αρη Φιλιατών, διέλυσε με 5-1 τον Παναγρινιακό

Αποφασιστικό βήμα ανόδου στην Γ’Εθνική για τον ‘Αρη Φιλιατών που επικράτησε με το εκκωφαντικό 5-1 του φιλόδοξου Παναγρινιακού σε μια από τις πιο γεμάτες εμφανίσεις του την φετινή χρονιά.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό με τον Τσεκούρα αλλά η ομάδα του Δημήτρη Μουρούτη ήταν καταιγιστική στη συνέχεια και με αντεπίθεση διαρκείας ανέτρεψε το σκορ φθάνοντας σε μια σαρωτική νίκη.

Στο 36ο λεπτό ο Ιωακειμίδης έφερε το ματς σε απόλυτη ισορροπία. Στο 68ο λεπτό ο Κάσο έκανε την απόλυτη ανατροπή δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του για να έρθει ο Γώγος στο 77ο λεπτό να σφραγίσει τη νίκη των γηπεδούχων κάνοντας το 3-1.

Ο Κάσο στο 90ό λπετό με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ανέβασε τον δείκτη του σκορ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην νίκη των μπλε για να έρθει ο Παπανδρέου στις καθυστερήσεις να βάλει το κερασάκι στην τούρτα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)

Βοηθοί: Καλογριανίτης (Καρδίτσας) – Παπαγεωργόπουλος (Τρικάλων)

Άρης Φιλιατών (Δημήτρης Μουρούτης): Καρδάνης, Μαντζούκης, Πανταζής, Πασχάλης, Μητσέλος, Ρούμπης, Ιωακειμίδης, Κύργιος, Γαλάνης, Γώγος, Παπανδρέου.

Παναγρινιακός (Βαλάντης Ζώης): Μανιάτης, Σωτηρόπουλος, Τσεκούρας, Παναγιωτόπουλος, Καλοκαίρης, Γκόλιας, Καραλής, Τουρλίδας, Μπακογιάννης, Κοσμάς, Μακρυπίδης.

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

3ος όμιλος
Άρης Φιλιατών – Παναγρινιακός 5-1 (36′ Ιωακειμίδης, 68′ Κάσο, 77′ Γώγος, 90′, 90+2′ / 26′ Τσεκούρας)
Αμβρακικός Βόνιτσας – ΑΕ Γραμμοχωρίων 8-1 (7′ αυτογκόλ, 47′-81′ Τσιούνης, 51′-58′ Βρεττός, 60′ Βασίλας, 89′, 90′ / 25′ Νάκος)
Αναγέννηση Περιβολίου – ΠΑΣ Ανέζα 5-0 (23′ Κιπτίου, 31′ Θηραίος, 45+1′ Μίτσουλης Γ. πεν, 47′ Καρύδης Β., 53’ Γαρδικιώτης)
Ρεπό : Θύελλα Ελεούσας