Αλώσε την Κέρκυρα το Σούλι Παραμυθιάς, 2-1 τον ΟΦΑΜ για το Κύπελλο Ερασιτεχνών

kypelloΜε κεκτημένη ταχύτητα από την κατάκτηση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Θεσπρωτίας, το Σούλι Παραμυθιάς άλωσε την Κέρκυρα και με τη νίκη με 2-1 με ανατροπή κόντρα στον ΟΦΑΜ πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Η κερκυραϊκή ομάδα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 11 λεπτό ο Σ. Γραμμένος σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου κρέμασε τον Σωτηρόπουλο που αιφνιδιάστηκε από την πορεία της μπάλας και τον δυνατό αέρα και άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΑΜ.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έφθασαν στην ισοφάριση στο 31ο λεπτό με υπέροχη ενέργεια του Γεωργίου. Στο 66 λεπτό με άπιαστη κεφαλιά του Γκέκα οι “πράσινοι” πέτυχαν την ολική ανατροπή και πήραν την μεγάλη νίκη πρόκριση.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Φλόγα Παλαιομανίνας κυπελλούχος Αιτωλοακαρνανίας νίκησε 0 – 2 την Προοδευτική Γραμμενίτσας Άρτας και την 1η Απριλίου θα αντιμετωπίσει το Σούλι για την επόμενη φάση του κυπέλλου.