Δεν άντεξε στην επανάληψη ο Αρης Φιλιατών στην Κέρκυρα, 2-2 με τον Θιναλιακό από 0-2 στο ημίχρονο

Ο Θιναλιακός και ο Άρης Φιλιατών αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου των μπαράζ ανόδου στη Γ΄ Εθνική.

Η ομάδα της Αχαράβης ήταν κάκιστη στο α’ μέρος, ομάδα χωρίς αρχή και τέλος, βρέθηκε πίσω στο σκορ 0-2, από τον πολύ καλό Άρη Φιλιατών και έδειχνε χαμένη. Με την έναρξη του β΄ μέρους αμέσως μείωσε το σκορ και ισοφάρισε γρήγορα, στη συνέχεια πίεσε και έχασε 3-4 κλασικές ευκαιρίες να πάρει τη νίκη, μένοντας τελικά στο 2-2.
Στο α΄ μέρος ο Θιναλιακός αιφνιδιάστηκε, δέχθηκε γκολ, μόλις στο 3ο λεπτό ΄όταν ο Γώγος ελίχθηκε και με συρτό αδύναμο σουτ από το ύψος της περιοχής, έκανε το 0-1, με τον Λαγκαδίτη να αιφνιδιάζεται. Φτάσαμε στο 23′ ΄για  να κάνει το μοναδικό του σουτ ο Θιναλιακός με τον Αγόρα πάνω στον τερματοφύλακα, ενώ στο 38ο λεπτό ΄μετά από κόρνερ και συρτή σέντρα η μπάλα βρήκε στον Τσιριγώτη και με αυτογκόλ είχαμε το 0-2.

Με τη έναρξη της επανάληψης και στο 46΄΄΄’ ο Κωστελέτος εκμεταλλεύτηκε σέντρα από αριστερά του Αρμένη και μείωσε σε 1-2. Στο 49ο λεπτό ΄σε κενό τέρμα ο Κωστελέτος από τη μικρή περιοχή δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει. Στο 56′ ΄σε σέντρα από αριστερά η μπάλα βρήκε χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή, δόθηκε το πέναλτι που αξιοποίησε ο Χατζηδημητρίου και ισοφάρισε σε 2-2. Στο 77ο λεπτό εντελώς μόνος ο Χατζηδημητρίου δεν μπόρεσε να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι,

Διαιτητής: Πέτσας (Τρικάλων)

Βοηθοί: Λεωνίδας – Αλεξόπουλος (Τρικάλων)

Θιναλιακός (Σπύρος Δένδιας): Λαγκαδίτης, Τσιριγώτης, Αρμένης, Μουζακίτης, Πολύζος, Στέρεφ, Χατζηδημητρίου, Σίλβα, Αγόρας, Κωστελέτος, Γιόνσον

Άρης Φιλιατών (Δημήτρης Μουρούτης): Καρδάνης, Μητσέλος, Παπανδρέου X., Ράπτης, Παπανδρέου A., Ρούμπης, Ιωακειμίδης, Πασχάλης, Μαντζούκης, Γώγος, Κάσο.