Την δεύτερη χειμερινή μεταγραφή ολοκλήρωσε ο Θεσπρωτός.
Πιο συγκεκριμένα, ο Λούκας Μπατάτα (Lucas Alves Botosso) ανήκει από σήμερα στο δυναμικό του πλατανόφυλλου.
Ο 23χρονος (23/2/1996) Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός είχε αγωνιστεί πριν από λίγες μέρες στο φιλικό του Θεσπρωτού με τον ΠΑΣ Αχέρων και ο Χουάν Ραμόν Ρότσα άναψε το “πράσινο” φως στην διοίκηση προκειμένου να αποκτηθεί.
Την προηγούμενη τριετία ο Μπατάτα είχε αγωνιστεί στις ομάδες της πατρίδας του, Μαρτικούιερα και Τζοσένσε. Κατά συνέπεια είναι η πρώτη φορά που θα αγωνιστεί σε ομάδα εκτός Βραζιλίας.
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: www.theball.gr