Διακρίσεων συνέχεια για τον Άπειρο Ποδηλατικό Όμιλο Ηγουμενίτσας-Εντυπωσιακή εμφάνιση και πρωτιά για τον Παναγιώτη Ζύλη

Η ομάδα “Απειρος Ποοδηλατικός ‘Όμιλος Ηγουμενίτσας συμμετείχε με τρεις αθλητές την Κυριακή στον αγώνα Corfu MTB Race “Κάσσιος Δίας”. Ήταν μια πολύ όμορφη διαδρομή 43 χιλιομέτρων στη Βόρεια Κέρκυρα με σκληρές ανηφόρες και γρήγορα, τεχνικά μονοπάτια που απαιτούσαν τόσο πολύ καλή φυσική κατάσταση όσο και οδηγική ικανότητα στις καταβάσεις.
Η ομάδα μας κατέκτησε την πρωτιά με τον Ζύλη Παναγιώτη, ο οποίος τερμάτισε σε μόλις 2 ώρες και 18 λεπτά!

Ο Ιωάννης Καραμπουκούκης ενώ βρισκόταν στη δεύτερη θέση έπαθε λάστιχο στο 33ο χιλιόμετρο και εγκατέλειψε.

Ο Χρήστος Χρήστου ενώ βρισκόταν στην πέμπτη θέση γενικής με μια πάρα πολύ καλή εμφάνιση, είχε μια άτυχη στιγμή και τελικά κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία του!!

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τους διοργανωτές για την άψογη διεξαγωγή του αγώνα!!!