Διασυρμός του Θεσπρωτού, βαριά ήττα 0-5 από τον Αλμωπό Αριδαίας στον τελευταίο εντός έδρας αγώνα

Με τον χειρότερο  τρόπο έκλεισε τις εντός έδρας υποχρεώσεις του ο Θεσπρωτός στην Ηγουμενίτσα απέναντι στον Αλμωπό Αριδαίας γνωρίζοντας βαριά ήττα με 5-0 στον απόηχο της ανακήρυξης του Χουάν Ρότσα σε Επίτιμο Δημότη Ηγουμενίτσα.

Σε ΄ένα σχετικά ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες καλές στιγμές και μέτριο θέαμα οι φιλοξενούμενοι προηγη΄θηκαν με τον Θέμη Πατρινό στο 34ο λεπτό.

Στην επανάληψη ο Αλμωπός κυριάρχησε ολοκληρωτικά και πέτυχε άλλα τέσσερα γκολ με τους Πέττα, Σουρνάκη, Τσιπούρα και Καρυπίδη κόντρα σε ένα αντίπαλο που πέταξε λευκή πετσέτα.

Διαιτητές: κ.κ Καλατζής (Θεσσαλίας), Κουβαλάκης, Κοτανίδου (Δράμας)

Θεσπρωτός: (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Λαδιάς, Μαρτίνεζ, Βασιλάκης, Δημητρούλας, Ρίζος, Μίγγος, Μπίκας, Οικονομίκος, Δρίτσας, Σάνι, Παππάς

Αλμωπός Αριδαίας: (Γιώργος Τυριακίδης): Ντόκιτς, Κυριακίδης, Μακρυδάκης, Τσιακούμης (77’ Κέρθι), Ασλαμπάλογλου, Παρασκευάς (77’ Καρυπίδης), Τούλης, Έππας, Πέττας (68’ Σουρνάκης), Τσιπούρας (68’ Μπρέγκνα), Πατρινός (83’ Ταχματζίδης).