‘Εχασε και άλλο έδαφος ο Θεσπρωτός- Ήττα με 2-1 από τον Απόλλωνα Λάρισας στην Φιλιππούπολη

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τον Θεσπρωτό που έχασε στην Φιλιππούπολη από τον Απόλλωνα Λάρισας με σκορ 2-1 με αποτέλεσμα να βλέπει την διαφορά από την ζώνη του υποβιβασμού να μειώνεται και τις ομάδες που τον καταδιώκουν να κλείνουν την ψαλίδα.

Οι κιτρινόμαυροι μετά την Καρδίτσα και την Αριδαία δέχθηκαν γκολ με το…. καλημέρα και στο σημερινό ματς.

Η ομάδα του Ρότσα αιφνιδιάστηκε και αναγκάστηκε να κυνηγάει από πολύ νωρίς στο σκορ.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Ανδρέας Σταματής με σουτ στο ντεμπούτο του με την φανέλα της Θεσσαλικής ομάδας έκανε το 1-0.

H απάντηση του Θεσπρωτού ήρθε στο 40′ λεπτό με τον Σαραντίδη να ευστοχεί από την άσπρη βούλα και να ισοφαρίζει σε 1-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου με τον στράικερ του πλατανόφυλλου να πετυχαίνει το 6ο προσωπικό του γκολ στο πρωτάθλημα.

Το νικητήριο γκολ για τον Απόλλωνα πέτυχε ο αρχηγός Χατζής στο 75ο λεπτό με κοντινή κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Βίγια.

Διαιτητής: Νικολάου (Αθηνών)
Βοηθοί: Καλλής (Ανατ. Αττικής), Ισσά (Αθηνών)

Απόλλων Λάρισας (Γράφας): Αστράς, Λίταινας, Τιμπουέ, Γιαννίτσης, Νούσιος, Καλούσης, Χατζής, Πετράκης, Καραμοκό, Σταματής, Βίγια.

Θεσπρωτός (Ρότσα): Παππάς, Βαλιέντε, Ντ’Αλέσιο, Βασιλάκης, Σταυρίδης, Γκανσιέρ, Στεργίου, Βαταμίδης, Σαραντίδης, Γεωργούσης, Πούφλης