Εχασε τη νίκη στο τέλος ο Θεσπρωτός-Ισοπαλία 1-1 κόντρα στην ΑΕ Καραϊσκάκης

ThesprotosfcΓια 85 λεπτά κρατούσε την νίκη στα χέρια του ο Θεσπρωτός κόντρα στην ΑΕ Καραϊσκάκης στην Αρτα αλλά τελικά αρκέστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό αποτέλεσμα (1-1) να σφραγίζει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με το…καλησπέρα έφθασαν πολύ κοντά στο γκολ αλλά η προσπάθεια του Μπουσινάκη στο 1ο λεπτό εξοστρακίστηκε στο δοκάρι της εστίας του Κωνσταντάκου.
Oι «κίτρινοι» της Ηγουμενίτσας σε μια αντεπίθεση κατάφεραν να αιφνιδιάσουν. Στο 35ο λεπτό ο Σουκρήογλου έγινε παραλήπτης της μπάλας, ο πορτιέρο των Αρτινών απέκρουσε σθεναρά και ο Στέλιος Τζερεμές που καραδοκούσε με σουτ έκανε το 1-0 σκοράροντας εναντίον της προηγούμενης ομάδας του.
Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πολιόρκησαν την εστία του Θεσπρωτού.  Στο 60ο λεπτό στάθηκαν άτυχοι για δεύτερη φορά με τον Ευαγγέλλου να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του Κωνσταντάκου, ενώ την ίδια τύχη είχε και η προσπάθεια του Τζημογιάννη στο 65ο λεπτό με τους γηπεδούχους να τα βάζουν δικαιολογημένα με την τύχη τους.
Η λύτρωση για την Αρτινή ομάδα ήρθε στο 85ο λεπτό με σκόρερ τον Ευαγγέλου.
Θεσπρωτός: Κωνσταντάκος,Μώκος, Μητσέλος Α., Καρύδης, Πανταζής, Σουκρήογλου, Τζερεμές (63ο Γεωργίου), Νάκος, Στεφανίδης (88o Σαλταπίδας), Μπίκας (71ο Καρυπιάδης), Μήτσης