Στην τελευταία αγωνιστική θα κριθεί η παραμονή του Θεσπρωτού στην κατηγορία.
Μετά τα σημερινά αποτελέσματα, η ομάδα του Ρότσα με ισοπαλία στο ματς με τον Απόλλωνα Πόντου μένει στην κατηγορία ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από τα αποτελέσματα των υπόλοιπων αγώνων (με την ΄προϋπόθεση ότι ο Απόλλωνας Λάρισας θα κερδίσει τους 6 βαθμούς που του αφαιρέθηκαν και θα φθάσει στους 32).
Υπό προϋποθέσεις και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα αρκούν και οι 33 βαθμοί.