Εντυπωσιακή ΑΕΝΣ πέταξε εκτός Κυπέλλου τον Θεπσρωτό

Μεγάλη έκπληξη στον θεσμό του Κυπέλλου Θεσπρωτίας.

Η ιστορική ΑΕΝΣ κέρδισε τον Θεσπρωτό με 1-0 στο Δημοτικό Στάδιο Ηγουμενίτσας (το πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων είχε λήξει ισ΄΄όπαλο με σκορ 3-3) και προκρίθηκε πανηγυρικά στην επόμενη φάση του θεσμού.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς πολλές ευκαιρίες με την ΑΕΝΣ να έχει την μεγαλύτερη ευκαιρία με ένα σουτ του Μούστα μέσα από την περιοχή αλλά ο τερματοφύλακας του Θεσπρωτού έκανε εξαιρετική επέμβαση.

Στην επανάληψη η φιλοξενούμενη ομάδα κατάφερε να προηγηθεί χάρη σε γκολ του Μούστα, το οποίο προήλθε από εκτέλεση φάουλ του Α. Λάμπρου.

Στην συνέχεια η ομάδα του Ρότσα πίεσε για την ισοφάριση, έχασε ορισμένες ευκαιρίες χωρίς καμία να φέρει ιδιαίτερη πίεση στην εστία του Γαλάνη.

Έτσι η ομάδα της ΑΕΝΣ κατάφερε να πάρει μια μεγάλη πρόκριση αποκλείοντας το μεγάλο φαβορί του θεσμού και περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της στα ημιτελικά.

ΑΕΝΣ(Τζάνης): Γαλάνης,Γούσης, Σάκκος,Σταυρίδης,Βάσιος,Μάντζας,Λάμπρου(Πετρίδης),Ρούσης,Σωτηράκης(Γόγολος),Μουστα, Γκόλιας(Μεχμετάι)