Έβρεξε μετάλλια για τους αθλητές καράτε του Παναγιώτη Γκορέζη-Πήραν μεταξύ άλλων 49 χρυσά

karate19 χρυσά, 20 αργυρά και 11 ασημένια μετάλλια στη Βέροια και 30 χρυσά, 15 αργυρά και 16 ασημένια στην Κόρινθο ήταν ο εντυπωσιακός απολογισμός των αθλητών Καράτε των Γυμναστηρίων Γκορέζη που συμμετείχαν στους αγώνες Καράτε στο κύπελλο Καράτε Αντωνία Τσαμουρίδου στη Βέροια και στο Κύπελλο Νοτίου Ελλάδος στο Βέλλο Κορινθίας αντίστοιχα.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων -Κορασίδων που διεξήχθησαν στην Αθήνα έλαβαν μέρος 8 αθλητές και κατέκτησαν 1 χρυσό μετάλλιο 2 αργυρά και 4 πέμπτες θέσεις .
Ο Παγκόσμιος Διαιτητής Γκορέζης Παναγιώτης εκπροσώπησε τη χώρα μας στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών στην Κωνσταντινούπολη στις 19 – 22 Μαρτίου με εξαιρετική παρουσία και 3 Έλληνες αθλητές πήραν το εισιτήριο για την πρώτη Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα στο Bakou.
Οι προπονητές των αθλητών Γκορέζης Παναγιώτης και Αγγελική τους εύχονται πάντα επιτυχίες και να συνεχίσουν τος προσπάθειες τους με μεγαλύτερες και περισσότερες διακρίσεις και με το ίδιο ήθος και σοβαρότητα.