Θερμές Ευχαριστίες στον Πρύτανη του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων Καθηγητή κ. Τριαντάφυλλο Α.Δ. Αλμπάνη, στον Αντιπρύτανη Διοικητικών Υποθέσεων, Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας, Καθηγητή κ. Μηνά Η. Πασχόπουλο,καθώς και στο προσωπικό της Γραμματείας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, για την πρόσκληση και την άψογη από κάθε πλευράς οργάνωση της συναυλίας και φιλοξενίας της Φιλαρμονικής του Δήμου Φιλιατών.
Θερμές ευχαριστίες στον Μαέστρο Κο. Γεώργιο Χλίτσιο και στα μέλη της Καμεράτα Ορχήστρας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων για την εποικοδομητική σύμπραξη των δυο συνόλων.
Θερμές ευχαριστίες στο Δήμο Φιλιατών, στον νέο Πρόεδρο του Νομικού Προσώπου ΟΚΠΠΠΑΔΗΦ κο.Βασίλη Σκόδρα και στο Προσωπικό του Ν.Π για την οργάνωση και τη συνεργασία για την πραγματοποίηση της Συναυλίας.
Τέλος, θερμές ευχαριστίες στους Γονείς και Κηδεμόνες των μελών της Φιλαρμονικής μας, για την υποστήριξη, συμμετοχή και πάσης φύσεως αρωγή σε κάθε εγχείρημα της Φιλαρμονικής Φιλιατών.