Φιλική ισοπαλία 1-1 του Θεσπρωτού με τον Τηλυκράτη

Δεν ανέδειξε νικητή το φιλικό παιχνίδι μεταξύ Θεσπρωτού και Τηλυκράτη με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1 στο Δημοτικό Στάδιο Ηγουμενίτσας.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο.

Οι γηπεδούχοι πλησίασαν στο γκολ στο 6ο λεπτό αλλά στο πλασέ του Μπονίγια η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στις ευκαιρίες με τον πρώην κιτρινόμαυρο Κατσή να αστοχεί απελπιστικά από το ύψος της μικρής περιοχής στο 25ο λεπτό.

Ο Θεσπρωτός πήρε το προβάδισμα στο σκορ με δράστη τον Οικονόμικο στο 30ό λεπτό ο οποίος με διαγώνιο πλασέ νίκησε τον Παρδαλό.

Ο Τηλυκράτης στο 39ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα με κοντινή προβολή του Κατσή που σκόραρε κόντρα στην πρώην ομάδα του.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε εξαιτίας και των πολλών αλλαγών που έκαναν οι δύο προπονητές.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Μπότσαρης, Βαλιέντε, Μαρτίνεζ, Βασιλάκης, Ρίζος, Δρίτσας, Κωνσταντίνου, Πανταζέλος, Χατζάκος, Οικονόμικος, Μπονίγια

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Παρδαλός, Παπανίκου, Γιαννιώτης, Καταγής, Κατσογιάννης, Σκιάδας, Τόσκα, Ζδράβος, Νιφορόπουλος. Περιστέρης, Κατσής,