H Ναταλία Μπέση στην ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα κλειστού στην Κωνσταντινούπολη

Share Button

Το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών θα γίνει το Σάββατο (5/3) στην Κωνσταντινούπολη.

Πρόκειται για μια από τις τελευταίες αγωνιστικές ευκαιρίες που θα έχουν οι αθλητές και αθλήτριες, που διεκδικούν μια θέση στην Ομάδα για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στο Βελιγράδι. Η χώρα μας θα εκπροσωπηθεί στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα από ομάδα 38 αθλητών και αθλητριών, που θα έχουν την ευκαιρία να πάρουν εικόνες και εμπειρίες από μια διεθνή διοργάνωση.

Η αποστολή μας θα αναχωρήσει για την Κωνσταντινούπολη την Πέμπτη.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Η ΟΜΑΔΑ

Άνδρες
60 μ.: Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων), Δημήτρης Χρυσάφης (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
400 μ.: Γιάννης Ντέτσικας (ΑΟ Ρόδου), Χαρίδημος Ξενιδάκης (Σητειακός)
800 μ.: Γιώργος Ματζαρίδης (ΑΣ Ν. Ορεστιάδας), Χρήστος Κοτίτσας (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
1.500 μ.: Ανδρέας Δημητράκης (Πανναξιακός ΑΟ), Παναγιώτης Πετρουλάκης (ΓΑΣ Ιλισσός)
3.000 μ.: Μάρκος Γκούρλιας (Πανναξιακός ΑΟ), Μάριος Αναγνώστου (ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας)
60 μ. εμπ.: Γιάννης Καμαρινός (ΑΣ Ολυμπιακή Δομή 2004), Μιχάλης Κιάφας (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Ύψος: Γρηγόρης Χάσος (ΓΕ Φλώρινας), Αντώνης Μέρλος (ΠΑΟΚ)
Επί κοντώ: Πέτρος Χατζίου (ΟΣΦΠ), Γιάννης Ρίζος (ΑΣ Άρης)
Μήκος: Βασίλης Μαρτινάκης (ΓΣ Σέρρες 93), Αντώνης Στυλιανίδης (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Τριπλούν: Δημήτρης Τσιάμης (ΟΣΦΠ), Νικόλας Ανδρικόπουλος (Αμεινίας Μεσογείων)
Σφαιροβολία: Λευτέρης Λαμπίδης (ΠΑΟΚ)
4Χ400 μ.: Ντέτσικας, Ξενιδάκης, Ματζαρίδης, Κοτίτσας

Γυναίκες
60 μ.: Άρτεμις Αναστασίου (ΠΑΟ), Μαρία Γάτου (ΠΑΟΚ)
400 μ.: Ανδριάνα Φέρρα (ΟΣΦΠ), Μαρίτα Αργυρού (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
800 μ.: Κατερίνα Κουτλή (ΓΣ Ηλιούπολης)
1.500 μ.: Ανθή Κυριακοπούλου (ΠΑΟ)
3.000 μ.: Αναστασία Μαρινάκου (ΠΑΟ)
60 μ. εμπ.: Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΑΟ Κάλλιστος), Αναΐς Καραγιάννη (ΑΕΚ)
Ύψος: Ελευθερία Χριστογεώργου (ΓΣ Κηφισιάς), Τατιάνα Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς)
Επί κοντώ: Ελένη Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων), Ελίνα Φλώρου- Δημητριάδου (ΓΣ Κηφισιάς)
Μήκος: Βασιλική Χαϊτίδου (ΠΑΟΚ), Ναταλία Μπέση (Πρωτέας Ηγουμενίτσας)
Τριπλούν: Σπυριδούλα Καρύδη (ΑΟ Κάλλιστος)
Σφαιροβολία: Μαρία Μαγκούλια (ΕΝ. Καζώνη- Κάλυμνος 2000)
4Χ400 μ.: Φέρρα, Αργυρού, Κουτλή, Κυριακοπούλου

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.