Κάτοικος Γ’Εθνικής και τη νέα χρονιά ο Θεσπρωτός, πέρασε σαν σίφουνας από την Λευκίμμη με 3-1

Επαιξε με την φωτιά αλλά δεν κάηκε. Χρειάστηκε να φθάσουμε την τελευταία αγωνιστική αλλά ο Θεσπρωτός έδειξε χαρακτήρα και μέταλλο κερδίζοντας σε ρυθμό ρελαντί με 3-1 την αδιάφορη και υποβιβασμένη Λευκίμμη και παρέμεινε στην κατηγορία.

Με το…καλησπέρα ο Θεσπρωτός έδιωξε το άγχος και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη με σκόρερ τον Τσιαφίτσα στο 7ο λεπτό.

Το έργο των παικτών του Ρότσα έγινε πιο εύκολο με τους γηπεδούχους να μένουν με 10 παίκτες στα μισά του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 49ο λεπτό ο Βιγιάλμπα ζευγάρωσε τα τέρματα των φιλοξενούμενων με τον Παραγουανό να φθάνει τα 16 γκολ με την φανέλα του πλατανόφυλλου σε μια εντυπωσιακή χρονιά.

Ο Μπουμπούκης στο 71ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0.

Ο Γρηγοριάδης πέτυχε το γκολ της τιμής για τους νησιώτες στο 80ό λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Στο 91′ η Λευκίμμη έχασε πέναλτι με τον Δασκαλάκη να αποκρούει

AE ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ: Παγκράτης, Τσούτσης, Μπάλος Ε., Μοτσοβίλα, Σπανός, Μπάλος Σ., Βασσάκης, Σκιαδάς, Μουζακίτης, Κουρής, Νίτας

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Δασκαλάκης, Αγγελούλης, Ορφανός, Τσώτσος, Ράπτης, Παλαμούτσης, Ροβίνας, Οικονομίκος, Ρούσης, Τσιαφίτσας, Βιγιάλμπα