Στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Ηγουμενίτσας με πρωτοβουλία της Αμαλίαε Κωστάκη και του Αποστόλη Ντάλη δημιουργήθηκε το κουτί της Φλόγας με σκοπό να βοηθήσει στο τεράστιο οικονομικό κενό που υπάρχει σήμερα στην Ελλάδα αναφορικά με τον καρκίνο της παιδικής και εφηβικής ηλικίας. Η βοήθεια όλων μας για τα παιδιά με καρκίνο είναι πολύτιμη και καθοριστική. Βρίσκει μια Φλόγα ένα ενδιαφέρον και αγάπη και όχι φιλανθρωπία και ελεημοσύνη.
Όλοι μαζι ας δυναμώσουμε την Φλόγα !
Για τα παιδιά!
Για τα παιδιά με καρκίνο, τους μικρούς Ήρωες!