Κυπελλούχος Θεσπρωτίας ο νταμπλούχος ‘Αρης Φιλιατών, νίκησε 3-0 την ΑΕΝΣ

Το 5ο Κύπελλο Θεσπρωτίας είναι ο Άρης Φιλιατών καθώς επικράτησε με σκορ 3-0 στον τελικό με αντίπαλο την Α.Ε Νέας Σελεύκειας.
Σε ένα κατάμεστο γήπεδο και υπό το φως των προβολέων οι δύο ομάδες ξεκίνησαν αρκετά νευρικά το παιχνίδι καθώς στο πρώτο 30λεπτο κυριάρχησαν η δύναμη και οι προσωπικές μονομαχίες.
Ενα εκρηκτικό 5λεπτο όμως για τον Αρης Φιλιατών αρκούσε για να πάει στα αποδυτήρια με προβάδισμα 2 γκολ καθώς ο Αντώνης Ρούμπης στο 39′ σκόραρε με θαυμάσιο γυριστό σουτ ανοίγοντας το σκορ και ο Αντώνης Παπανδρέου ολοκλήρωσε μια γρήγορη αντεπίθεση στο 42′ για το 2-0 δίνοντας τεράστιο προβάδισμα.
Το σκορ έκλεισε στο 52′ ο Τάσος Γώγος με απίθανο σλάλομ και άψογη εκτέλεση γράφοντας το τελικό 3-0.
Εκτός από την ικανοποίηση για την κατάκτηση του 5ου Κυπέλλου της ιστορίας μας θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε ολόψυχα το φίλαθλο κοινό της Θεσπρωτίας για την ανταπόκριση που έδειξε στο κάλεσμα των δύο ομάδων και μετέτρεψε τον τελικό σε μια πραγματική γιορτή για το Θεσπρωτικό ποδόσφαιρο.
Επίσης να συγχαρούμε τη διοίκηση της Ε.Π.Σ Θεσπρωτίας για την άψογη διοργάνωση του Τελικού καθώς και την Αστυνομική Διεύθυνση Θεσπρωτίας που συνέβαλε με διακριτικότητα στην ομαλή διεξαγωγή του αγώνα.
Τέλος, δεν υπάρχουν λόγια να εκφράσουμε την ικανοποίηση μας για το φίλαθλο κοινό των Φιλιατών για την ένθερμη υποστήριξη και την κόσμια συμπεριφορά του καθ’όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.
Σας ευχαριστούμε πολύ και σας αφιερώνουμε εξ’ολοκλήρου την κατάκτηση του φετινού ντάμπλ.