Λύγισε στο τέλος ο Θεσπρωτός-Ηττα από τον Πύρασο με 3-1 στα Φάρσαλα και πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα

ThesprotosfcΤην πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε ο Θεσπρωτός στα Φάρσαλα από τον τυπικά γηπεδούχο Πύρασο Νέας Αγχιάλου με σκορ 3-1 και έπεσε από την κορυφή της βαθμολογίας.

Η εξέλιξη του παιχνιδιού σε τίποτα δεν προδίκαζε το άδοξο  και πικρό φινάλε για τον Θεσπρωτό καθώς μέχρι το 83ο λεπτό οι “κίτρινοι” είχαν το προβάδισμα χάρη σε γκολ του Πέντσα στο 35ο λεπτό και έδειχναν να ελέγχουν τον ρυθμό του αγώνα αλλά στα τελευταία επτά λεπτά επήλθε ολοκληρωτική κατάρρευση με αποτέλεσμα να δεχθούν τρία γκολ και να φύγουν με άδεια χέρια και σκυμμένο κεφάλι από το γήπεδο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ήττα αυτή η τρίτη συνεχόμενη για τον Θεσπρωτό κόντρα στην Θεσσαλική ομάδα που τείνει να εξελιχθεί στον κακό δαίμονα των “κιτρίνων” που είχαν ηττηθεί δύο φορές την περσινή σεζόν από την σημερινή τους αντίπαλο.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Κωνσταντάκος, Μώκος, Πανταζής (87ο Σαλταπίδας), Μήτσης, Καρύδης, Καρυπιάδης, Νάκος, Σουκρήογλου, Πέντσας, Γεωργίου (46o Μπίκας), Τζερεμές (79ο Μητσέλος).