Μόνος πρώτος στην κορυφή ο Θεσπρωτός-Κέρδισε 2-0 την Τσαριτσάνη-Στεφανίδης και Γεωργίου οι σκόρερς

P1011590Την γλυκιά μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει ο Θεσπρωτός μετά το πέρας των δύο πρώτων αγωνιστικών. Η ομάδα της Ηγουμενίτσας στο παρθενικό της παιχνίδι μπροστά στον φίλαθλο κόσμο της κέρδισε με 2-0 τον Οικονόμο Τσαριτσάνης και ζευγάρωσε τις νίκες της  φιγουράροντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Μετά από πολύ μέτριο πρώτο ημίχρονο όπου ο Θεσπρωτός παρουσιάστηκε νωθρός και ασύνδετος και με μπόλικο άγχος στις προσπάθεις των ποδοσφαιριστών του Γιώργου Λαδιά και με τους φιλοξενούμενους να πλησιάζουν 2-3 φορές κοντά στο γκολ κυρίως από μεμονωμένα και ατομικά λάθη παικτών του Θεσπρωτού, στη  επανάληψη και κυρίως με την είσοδο του Σωτήρη Λεοντίου, οι “κίτρινοι” παρουσιάστηκαν σαφώς βελτιωμένοι και έφθασαν σε μια πολύ σπουδαία νίκη.

Στο 49ο λεπτό ο Χάρης Μπίκας ύστερα από όμορφη ατομική προσπάθεια, ανατράπηκε στην μικρή περιοχή. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Στεφανίδης ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Γούπο για να κάνει το 1-0.

Στο 67ο λεπτό ο Γεωργίου έγινε αποδέκτης της μπάλας ύστερα από δυνατό βολέ του Κωνσταντάκου, μπήκε στην μεγάλη περιοχή και με αριστερό σουτ νίκησε τον Γούπο για το 2-0.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Λαδιάς): Κωνσταντάκος, Μώκος, Πανταζής, Μήτσης (46ο Νάκος), Καρύδης, Σουκρήογλου, Μπίκας (75ο Μητσέλος), Καρυπιάδης, Στεφανίδης, Πέντσας (46ο Λεοντίου), Γεωργίου.

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Μπεριτζάς): Γούπος, Παπαγεωργίου (15ο λ.τρ. Καψιώχας), Μανίκος, Κορομηλάς, Μπαλής, Πρίφτης, Τόλιος (87ο Μαχαίρας), Αγροδήμος, Βούζας, Καραμπέρης (75ο Δημητρέλης), Καραγκούνης.