Νίκη πρωτιά στην κανονική περίοδο για τον Ερμή Ηγουμενίτσας με αντροπή, 3-1 σετ τον ΑΟ Πρεβεζας

Ο Ερμής νίκησε τον ΑΟ Πρέβεζας με 3-1 στο κλειστό Γυμναστήριο “Αλ.Τσιάβου κατακτώντας την 1η θέση στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής και μαζί το πλεονέκτημα έδρας για τα πλέι-οφ ανόδου, με αντίπαλο την ίδια ομάδα.

Μεγάλη νίκη σήμερα για την ομάδα των ανδρών μας στο τελευταίο παιχνίδι της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος με 3-1 σετ με αντίπαλο τον Α.Ο.ΠΡΕΒΕΖΑΣ. Αυτό το αποτέλεσμα είναι σημαντικό καθώς ισοφάρισε τις νίκες σε 1-1 με την Πρέβεζα γιατί μεταφέρονται στα πλέι οφ και πήραμε και το πλεονέκτημα έδρας που κρατούσαν οι αντίπαλοι μέχρι σήμερα. Το πρώτο σετ το κατέκτησε η αντίπαλη ομάδα λόγο των πάρα πολλών λαθών αλλά με την βοήθεια των αλλαγών μας το ματς τελείωσε υπέρ μας.  Συγχαρητήρια σε όλους για την μέχρι τώρα πορεία και ραντεβού την Κυριακή στο γήπεδο μας για τον πρώτο αγώνα των πλέι οφ και ώρα 19:00. Τα σετ 18-25, 25-19, 25-14, 25-20 και έπαιξαν (ΜΠΟΥΤΡΗΣ-ΛΑΜΠΡΟΥ) ΝΙΚΟΥ Π, ΒΑΜΒΕΣΟΣ, ΜΠΑΛΑΜΑΤΣΙΑΣ, ΣΒΕΝΤΖΟΥΡΗΣ, ΚΙΑΠΕΣ, ΜΕΝΗΣ, ΜΠΟΤΣΗΣ(L) ΓΟΥΛΑΣ, ΖΩΗΣ, ΨΑΡΑΣ, ΜΙΧΑΛΑΣ, ΝΙΚΟΥ Ν

Ermis Igoumenitsas facebook

Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο και κείμενο που λέει "ΕΡΜΗΣ volley A.O. 0. ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ ΕΡΜΗΣ VS ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΜΑΡΤΙΟΥ ΩΡΑ: 19:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ Hr ΤΣΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΣΙΑΒΟΥ Ð ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ"